“Bosch Elektrikli El Aletleri Olarak Gücümüzü İnovasyondan Alıyoruz”

Birçok ürün grubunda olduğu gibi elektrikli el aletleri ürün grubunda da dünyanın önde gelen markaları arasında yer alan Bosch Elektrikli El Aletleri, farklı beklentilerine sahip kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan kullanıcı odaklı ürünlerle, kullanıcıların daha hızlı, verimli ve rahat çalışmalarına imkan sağlıyor.

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak güçlerini inovasyondan aldıklarını ve stratejilerini yenilikler üzerine kurguladıklarını belirten Bosch Elektrikli El Aletleri Ülke Satış Direktörü Ali Fahri Özcan, son dönemde akülü ürün segmentinde talep artışı olduğunu söylüyor. Yakın zamanda lansmanını gerçekleştirecekleri GWS 180 Akülü taşlama makinesi hakkında okuyucularımıza detaylar veren Fahri Özcan ile Bosch Elektrikli El Aletlerinin son dönemde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

Firma olarak gündemdeki çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bosch Grubu’nun Elektrikli El Aletleri iş kolu, elektrikli el aletleri, aksesuarları ve ölçme aletleri konusunda dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Taşınabilir elektrikli el aletleri, tezgâh üstü elektrikli el aletleri, aksesuarlar, bahçe aletleri ve ölçme aletleri olmak üzere beş ayrı kategoride, yaklaşık 5 bin çeşitle hem profesyonel hem de ev kullanıcılarına yönelik ürünler sunuyoruz. Ayrıca bünyemizdeki Sia ve Dremel markalarını da pazara sunuyoruz.

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak kullanıcıyı her zaman odak noktasında tutan bir çalışma anlayışımız var. Amacımız, farklı beklentilere sahip kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli ürün ve hizmetleri sunarak, kullanıcıların daha verimli, hızlı ve rahat çalışmalarını sağlamak. Bu anlamda hayata geçirdiğimiz X-Lock sisteminin yakın dönemde lansmanını yaptık. İlgili makine ve aksesuar ekibimiz 3 seneyi aşan proje sürecinin sonucunda bu sistemi tasarladılar. X-lock net anlamıyla avuç taşlama makinelerindeki aksesuar kullanım sistemini kökten değiştirerek ilave bir aparata ihtiyaç duymadan hızlı ve kolay aksesuar değiştirme sistemini sunuyor.

En zorlu malzemeler için tasararlanan BoschCarbide aksesuar serimiz şu an gündemimizde olan diğer bir yeniliğimiz. Kırıcı-delici uçlarından, panter testere bıçaklarına kadar uzanan geniş bir aksesuar gamında etkili performans sunan BoschCarbide serimizin kullanıcılarımızın vazgeçilmezi olacağını düşünüyoruz.

Akülü ürün grubunda, BITURBO çatısı altında sunduğumuz ve elektrikli modellerimizle aynı performansı gösteren kırıcı deliciler, testereler ve taşlama makineleri de kullanıcılara BITURBO teknolojisi ile yüksek performans sunan ürünlerimiz arasında yer alıyor.

Firma olarak çalışmalarınızı son dönemde daha çok hangi alana (Ar-Ge, inovasyon, pazarlama, üretim vb.) yoğunlaştırdınız?

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak gücümüzü inovasyondan alıyoruz ve stratejimizi yenilikler üzerine kurguluyoruz. Kullanıcıların ihtiyaçlarını doğru anlayıp, bu ihtiyaçlara yönelik yeni ürünler üretmek ve hayatlarını kolaylaştırmak prensibiyle, ürün gamımızı sürekli olarak geliştiriyoruz.

Tüm dünyada etkisini gösteren dijital dönüşümün ülkemizde de hız kazandığı son dönemde özellikle dijitalleşme ve ağa bağlı teknolojiler konularına yatırım yapıyoruz. Bosch profesyonellere yenilikçi çözümler ve ürünler sunmak amacıyla akıllı telefonların kullanım oranının giderek artmasından faydalanıyoruz.

Son dönemde en çok talep gören ürününüz hangisi? Ürün özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Son dönemde akülü segmentinde talep artışı olduğunu söyleyebiliriz. Sunduğumuz kompakt, güçlü delme ve vidalama makineleri ergonomik tasarımları, dayanıklılığı ile öne çıkan ürünlerimiz arasında yer alıyor. Örneğin; kompakt ergonomik tasarıma sahip GSB 18V-50 Akülü Darbeli Delme/Vidalama makinesi dayanıklılığı ve Brushless Motor Teknolojisi ile ağır işler için ideal çözüm sunuyor.

GBH 180 Akülü SDS-Plus Kırıcı Delici ürünümüz ise Brushless Motor Teknolojisi ve dayanıklı motoru ile yüzde 20 daha uzun kullanım ömrü sunuyor. Aynı zamanda delme, darbeli delme ve keskileme ile 3 mod seçeneğini bir arada bulunduruyor.

Yakın zamanda lansmanını gerçekleştireceğimiz son ürünümüz ise GWS 180 Akülü Taşlama Makinesi. Bu yeni ürünümüz hızlı açı ayarı için hızlı değişim ve anahtarsız koruma sağlıyor. İyileştirilmiş tutamak ile daha geniş yüzeyler için kullanım imkanı sunan GWS 180 Akülü Taşlama Makinesi yumuşak itişli ve en yüksek kullanıcı güvenliği için iki kademeli anahtara sahip. Ürünün sahip olduğu yeniden başlangıç koruması, pilin boş olması veya anahtar açık konumdayken değiştirilmesi durumunda makinenin yeniden başlatılmasını önlüyor. Yumuşak başlatma fonksiyonu ile de makine yumuşak başlayarak kullanıcıya ani bir geri tepme vermiyor. Motoru yanmaya karşı korumak için aşırı derecede yük durumunda hız düşüşünü sağlayan aşırı yük koruması da öne çıkan diğer özelliklerinden biri. GWS 180 Akülü Taşlama Makinesi çıkartılabilir toz filtresi sayesinde kolay temizlik imkanı sunuyor.

Eklemek istedikleriniz?

Bosch olarak ürün geliştirme sürecinden başlayıp satış sonrası hizmetlerimize kadar müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda çalışıyoruz. Bosch Elektrikli El Aletleri olarak amacımız, farklı beklentilere sahip kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli ürün ve hizmeti sunabilmek, ayrıca ürünlerimizin doğru ve verimli kullanılmasını sağlamaktır.