Anasayfa » Gündem » Bosch Elektrikli El Aletleri, Kullanıcıya Sıfır Mesafe İle Kullanıcıları Odak Noktasında Tutuyor

Bosch Elektrikli El Aletleri, Kullanıcıya Sıfır Mesafe İle Kullanıcıları Odak Noktasında Tutuyor

bBosch Elektrikli El Aletleri Ülke Satış Direktörü Metin Bayrak: “Daha ergonomik, daha kuvvetli ve daha geniş 2017 seri basınçlı yıkama makineleri ürün gamı ile ön plana çıkacağız” dedi.

Sektörünün lider kuruluşlardan olan Bosch Elektrikli El Aletleri, Bahçe ve Orman Makinaları sektöründe de üstün hizmet teknolojisi ile çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kullanıcıya sıfır mesafe stratejisi ile satış sonrası hizmette de adından söz ettiren Bosch Elektrikli El Aletleri, bu hizmetini tam teşekküllü bir hastaneye benzetiyor. Dosya konumuz çerçevesinde haziran sayımıza konuk ettiğimiz  Bosch Elektrikli El Aletleri Ülke Satış Direktörü Metin Bayrak; Bahçe ve Orman Makinaları sektöründeki konumlarından bahsederek ürün özellikleri, satış sonrası hizmetleri ve sektörel analizleri ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Bahçe makineleri alanında hangi ürün gruplarını piyasaya sunuyorsunuz?

Genel olarak Çim bakımı, Bitki ve Ağaç Bakımı, dış mekan temizliği konularında akülü ve elektrikli çim biçme makineleri, basınçlı yıkama makineleri, kenar kesme makineleri, çim havalandırma makineleri, toprak havalandırma makineleri, çim makası, topiari makası, çit kesme makineleri, yaprak üfleme/toplama makineleri, zincirli ağaç kesme makineleri, dal öğütme makineleri ve bahçe testereleri ile piyasada kullanıcılarımızla buluşuyoruz.

Bu yıl özellikle hangi ürün grubunda öne çıkıyorsunuz?

Daha ergonomik, daha kuvvetli ve daha geniş 2017 seri basınçlı yıkama makineleri ürün gamı ile ön plana çıkmaktayız.

Park ve Bahçe Makinaları sektöründeki tüketici ihtiyaçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu ihtiyaç ve taleplere firma olarak nasıl destek veriyorsunuz?

Park ve bahçe makineleri sektöründe profesyonel ve ev kullanıcısı olmak üzere iki tip kullanıcı mevcut. Biz ev kullanıcısı taleplerine yönelik olan ve ‘Home made by you’ stratejimiz ile evinde zaman geçirmekten keyif alan insanlara yönelik ürünler sunuyoruz.b2

 Bahçe Makinaları satış sonrası hizmet faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Türkiye’nin en güçlü bayii ve servis ağı ile kullanıcılarımıza ulaştığımı her noktada mükemmel hizmet hedefliyoruz. Ancak burada asıl farkı yaratan konu, satış sonrası servistir. Bosch Profesyonel Servis Ağı ve Bosch Elektrikli El Aletleri Satış Sonrası Hizmet Bölümü, yüksek tecrübeli servis personeli, yedek parça ürün gamının genişliği ve parça bulunabilirliğinin yüksek olması sayesinde kullanıcıların tüm taleplerine anında ve yerinde cevap verebiliyor.

Bosch servis ağını ‘tam teşekküllü bir hastane’ gibi düşünebilirsiniz. İhtiyaç duyulduğu anda kullanıcıların yardımına koşan ve kullanıcıların çalışma ortamına kadar teknik destek, kurulum ve arızalı ürünün bulunduğu yerden alınması gibi uygulama hizmetleri sunan bir hastane…

Kurulum aşamasında karşılaşılan teknik problemler de uzman ekipler tarafından yerinde müdahale edilerek giderilebiliyor. Çalışma şartlarına uygun ürüne karar veremeyen kullanıcılar ise Bosch uzman ekipleriyle birlikte yapılan pratik uygulamalar sayesinde kendilerine en uygun aleti seçebiliyorlar.

Müşterilerimiz, Bosch yetkili servislerinden daima hızlı ve kesintisiz onarım ve yedek parça servisi alabiliyorlar. Servise bakım ya da herhangi bir nedenle gönderilen cihazlar, normal şartlarda 3-5 gün arasında en iyi durumda iade edilir. Mekanik ve elektrikli parçalarda kapsamlı fonksiyon ve güvenlik kontrolleri gerçekleştirilir. Her onarımdan sonra bir güvenlik kontrolü daha yapılır. Daima orijinal Bosch yedek parçaları kullanılır.

Son kullanıcı neden markanızı tercih etmeli?

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak kullanıcılarımızı odak noktamızda tutuyoruz. Ürün geliştirme sürecinden başlayıp satış sonrası hizmetlerimize kadar müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda çalışıyoruz. Ayrıca elektrikli el aletleri sektöründe, Türkiye’nin en güçlü bayi ve servis ağı ile kullanıcılarımıza ulaştığımız her noktada mükemmel hizmeti hedefliyoruz.

Ar-Ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Bosch Grubu’nun sloganı ‘yaşam için teknoloji’dir. Buradan da anlaşılacağı üzere biz, teknolojiyi insan yaşamının odak noktasına koyuyoruz. İnsanların hayatını kolaylaştırmak, refah seviyesini ve yaşam güvenliğini artırmak için yeni teknolojiler geliştiriyor, Ar-Ge’ye yatırım yapıyoruz. Bu, şirketimizin yükselişindeki en önemli itici güçlerden biri. Şirketimiz her yıl cirosundan Ar-Ge yatırımları için önemli bir pay ayırıyor, yenilikçi ürün ve teknolojileri hayata geçiriyor.b3

 Türkiye Bahçe Makineleri pazarını global pazarla kıyasladığımızda nasıl değerlendirirsiniz neler söylemek istersiniz? Bahçe Makinaları sektörünün Türkiye’deki gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Biz daha çok ev tipi kullanıcıya yönelik ürünlerimizle sektörde bulunmaktayız. Türkiye’de hala bu alanda hizmet satın alma alışkanlığı, maliyetlerin düşük olmasından dolayı devam ediyor. Ek olarak konut tercihleri daha çok apartmandan yana yapılıyor. Bu sebeple Türkiye, global pazara oranla gelişmekte olan bir pazar olarak nitelendirilebilir. Fakat, son zamanlarda bahçeli konut trendinin yükselişi ve “kendin yap” konseptinin gelişimiyle birlikte bu pazarın da her geçen sene hızla büyüyeceği öngörülüyor.

 2017 yılı beklenti ve hedefleriniz nelerdir?Bosch PT MetinBayrak

Bosch Elektrikli El Aletleri bölümü olarak her zaman pazar büyümesinin üstünde, çift haneli ve karlı büyümeyi hedefliyoruz. Kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetleri, stratejik partnerlerimiz vasıtasıyla hedef kitlemize ulaştırmayı ve bu sayede pazarımızı büyütmeyi amaçlıyoruz.

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak 2017 yılına ‘kullanıcıya sıfır mesafe’ stratejimiz çerçevesinde birçok farklılıkla girdik. Öncelikle ‘Türk Lirası Tavsiye Edilen Fiyat Sistemi’ne geçiş yaptık. Geçmişte avro bazında fiyat listelerimiz bulunuyordu ve değişken kurların olduğu bir ortamda bu durum fiyat anlamında kafa karışıklığı yaratıyordu. Örneğin, bir kullanıcımız sürekli kullandığı bir ürünü yeniden almak istediğinde farklı kurlardan kaynaklanan farklı fiyatlarla karşılaşabiliyordu. Bu yıl geçtiğimiz yeni sistem sayesinde bu karışıklık sona erdi.

Ayrıca bu yıl, müşteri kitlemize uyacak, kompakt, profesyonel seri bir ürün gamı ile yapı market kanalında satışa başlayacağız. Artık kullanıcılarımız Bauhaus, Koçtaş, Tekzen gibi stratejik partnerlerimizden mavi renkli profesyonel el aletlerimizi satın alabilecekler. Bu iki değişiklik dışında, yıllardan beri Bosch standardı olmuş, 100’den fazla yeni ürün ve servis hizmetimizi de pazara sunacağız.

#Bosch #ElektrikliElAletleri #Elektrikli #ElAletleri #El #Alet #KullanıcıyaSıfırMesafe #Kullanıcı #Mesafe #OdakNoktası #Odak #Nokta