Anasayfa » İnşaat » “Bizim İşimiz Satışla Değil, Satış Sonrası Hizmet İle Başlıyor”
Hizmet

“Bizim İşimiz Satışla Değil, Satış Sonrası Hizmet İle Başlıyor”

Beton çivisi, çivi çakma makinası, çakma sistem dübeller ve bu çakma sistem dübel makinalarının ithalatını yapan Apin İnşaat, 2013 yılında kurularak Kofac markası ile pazarda yerini aldı. Apin İnşaatı yakından tanımak ve ürün grupları ile ilgili bilgi almak adına söyleşi yaptığımız özellikle satış sonrası hizmette öne çıktıklarını belirterek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Öncelikle Apin İnşaat hakkında genel bir bilgi bilir miyiz?

Apin İnşaat 2013 yılı Ocak ayında kuruldu. 2013 yılından beri faaliyetteyiz. Güney Kore’den ithal ettiğimiz ürünlerimiz dışında Türkiye’de üretimini yaptırıldığımız, dübel malzemelerimiz mevcut. 2013 yılından bu yana büyüyerek ilerliyoruz. Butik olarak çalışıyoruz aslında. Bünyemizde çivi ve dübel makinaları bulunuyor. Bu makinaların sarfiyat malzemelerini biz sağlıyoruz.

Ürün gruplarınız ile ilgili bilgi alabilir miyiz? Hangi sektörlere ürün tedariği sağlıyorsunuz?

Beton çivisi, çivi çakma makinası, çakma sistem dübeller ve bu çakma sistem dübellerin makinaları ürün gruplarımız arasında yer alıyor. Ayrıca örme duvarlarda kullanılan Lama dediğimiz profiller var. İzalasyon, yalıtım cephe sistemleri, alçıpan ve tavan mantolama işlerinde ürünlerimiz kullanılmaktadır.

Satış  kanallarınız ile ilgili bilgi verir misiniz?

Ankara ve İstanbul’da kendi satış kanallarımız var. İstanbul’da, Avrupa ve Anadolu olarak iki farklı birimimiz mevcut. Bu birimlerimiz genellikle şantiye ziyaretleri yapıyorlar. Daha çok taşeron firmalara hizmet veriyoruz. Ankara’da bulunan birimimiz de aynı şekilde Ankara ve çevre illerde satış kanallarını oluşturuyor. Bursa, Kocaeli, Çanakkale gibi İstanbul’un çevre illerinde yine kendi bünyemizde oluşturduğumuz birimler satış kanallarını oluşturmakta.

Hizmet Satış sonrası hizmet kaliteniz ve servis hizmetleriniz konusunda bilgi verir misiniz?

Bizim işimiz satışla değil satış sonrası hizmet ile başlıyor. Şuan da serviste lideriz diyebilirim. Örneğin servis için bir firmadan arandığımızda öncelikle telefondan halletmeye çalışıyoruz. Telefon ile halledemediğimiz süreçte, İstanbul ve Ankara’da bulunan arkadaşlarımız şantiyeye gidip problemi yerinde çözmeye çalışıyorlar. Eğer şantiyede çözülemeyecek bir sıkıntıysa makinayı alıyorlar, ertesi gün onarılmış bir şekilde teslim ediyorlar. Farklı şehirlerde bu tarz problemlerle karşılaştığımız taktirde, makinayı bize gönderiyorlar ve aynı gün içerisinde biz onlara demo makine gönderiyoruz. Bu şekilde iş günü içerisinde hiç bir aksaklık yaşamıyorlar ve çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyorlar. Bizim felsefemiz de bu zaten. Biz bildiğimiz işi yapalım, iyi hizmet yapalım, bu yolda ilerleyelim ve müşterilerimize güven verelim istiyoruz.

Sizi sektördeki diğer firmalardan ayıran özellikler nelerdir?

Biraz öne de bahsettiğim gibi sektörde Apin İnşaat’ı diğer firmalardan ayıran ilk özelliği, servis hizmetleridir. Zaten bizi tercih eden müşterilerimizin bir çoğunun ilk kriteri servis hizmetleri oluyor. Pazarda çok fazla rakibimiz var açıkçası. Fakat bu iş de servis olmazsa, ürününüzün ucuz, kaliteli, pahalı olmasının önemi yoktur. O yüzden bir çok firmanın bizi tercih etmelerinin sebebi de satış sonrası hizmet kalitemizdir. Yani biz bu konu da oldukça iddialıyız.

Serviste iyiyiz fakat ürün gamımızda da oldukça iddialıyız. Üretimini yaptığımız dübellerin hammaddesi kaliteli ve özel olarak üretiliyor. Bazı firmalar hammadde kalitesini düşürerek piyasaya ucuz ürün satabiliyor. Ancak inşaat şakaya gelmez. Daha sonra satış yaptıkları bu müşteriler, birçok sıkıntı ile yardım isteyerek bize ulaşıyorlar. Bunun sebebi de kalitemiz, verdiğimiz hizmet ve gerçek bir teknik destektir.

Sektöründe yaşadığınız sıkıntılardan  bahseder misiniz?

Sektörle ilgili yaşadığımız problemlerin başında nakit sıkıntısı geliyor. Bir ikinci sıkıntı ise Çin mallarından dolayı ciddi bir pazar oluştu ve bu oluşan pazarda kalitesiz ürünler oldukça fazla. Tabi bununla birlikte gelen gereksiz bir rekabet söz konusu.

HizmetYılını sektörünüz açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?

2017 yılı 2016 yılına göre çok daha iyi başladı aslında. Bu sektör sektör değişiyor tabii. 2016 yılında yaşanan siyasi gelişmelerin etkileri hala sürüyor olsa da 2017’de piyasa çok daha iyi durumda. Apin İnşaat olarak bizler için de güzel bir yıl olacağını düşünüyorum.

#Apinİnşaat #betonçivisi #çiviçakmamakinası #çakmasistemdübeller  #AlimeAkkaş #satışönesi #satışsonrası

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*