Anasayfa » Dosya Konusu » BİLGESAN: “İstanbul Hırdavat Fuarı, Almanya Hırdavat Fuarı’na Neden Alternatif Olmasın?”

BİLGESAN: “İstanbul Hırdavat Fuarı, Almanya Hırdavat Fuarı’na Neden Alternatif Olmasın?”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

1983 yılında hırdavat ve perakende sektörüne girdiklerini aktaran Bilgesan Teknik Hırdavat Genel Müdürü Kimya Mühendisi Tahir Bilge, 10 yıldır Türkiye geneline satış yaptıklarını, yaklaşık 6 yıldır da BSN markası adı ile ithalat yaptıklarını belirtti. Bir çok farklı markanın bayiliğini bünyelerinde bulundurduklarını söyleyen Bilge; daima sektörün en güvenilir ve en kaliteli markaları ile çalışmayı ilke haline getirdiklerini belirtti. Ayrıca BSN markası altında 24 farklı ürün ithal ettiklerini ve BSN markası altında koli taşıma arabaları imal ettiklerini açılayarak, BSN markasında her geçen gün ithalat çeşitlilini arttırdıklarını aktardı.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

BSN markasıyla ithalat ettiğimiz ürünleri ve geçen sene içinde distribütörlüğünü aldığımız Evobond marka hızlı yapıştırıcı ürünümüzü sergileyeceğiz. Standımızı ziyaret eden müşterilerimize, ziyaretlerinde verecekleri siparişleri için özel fiyat çalışması yapmayı düşünüyoruz.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

Geçen yıl ilk kez yapılan İstanbul Hırdavat Fuarı’nın başarısından sonra bu sene daha çok katılımcı firma ile çok daha verimli geçeğini düşünüyoruz.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

İlk projemiz, distribütörü olduğumuz Evobond markasının ürün çeşitliliğini artırmak. Ayrıca yıl içinde ithalatımıza yeni ürünler katmak da birincil hedeflerimiz arasında.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?

2018 yılının çok daha hareketli ve verimli geçeğini düşünüyoruz. Hükûmetimizin özel sektöre verdiği destekle bu sene içinde ülke genelinde büyümemizin daha yüksek olacağını düşünüyoruz. Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı? Bu sene ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Hırdavat Fuarı’nın firmalar tarafından ziyaret edilerek destek olunması beklentilerimiz arasında. Firmalarımızın desteğiyle fuarımız daha çok büyüyebilir, Köln şehrinde yapılan hırdavat fuarına neden alternatif fuar olmasın.

#Bilgesan, #Almanya, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT