Anasayfa » Gündem » “Bayilerimizle Görüşme İmkânı Bulduk”

“Bayilerimizle Görüşme İmkânı Bulduk”

Dubai BIG 5 Show’da katılımcı olarak yer alan Göçmaksan adına firma yetkilisi Efe Murat Göçmen’den bilgiler aldık. Göçmen, fuarın kendileri açısından diğer ülkelerdeki bayilerle buluşma açısından olumlu olduğunu belirtti.

Dubai BIG 5 Show’a katılarak uluslararası arenada sektör ile buluştunuz. Özellikle bu yıl ki Dubai BIG 5 Show’a ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Biz firma olarak 14 yıldır bu fuara katılım gösteriyoruz. Tabi diğer yıllara oranla ziyaretçi sayılarında bir azalmanın olduğunu söyleyebilirim. Firmamız olarak da asıl katılma amacımız, dünyanın çoğu yerinde olan bayilerimiz ile görüşme imkânı bulmak oluyor. Bu fuarın en güzel yanının prestij olduğunu söyleyebilirim, çünkü hali hazır da zaten uzun yıllardır Birleşik Arap Emirlikleri ile ciddi şekilde çalışıyoruz ve makinalarımızı orada ki inşaat firmalarının hemen hemen hepsi tercih ediyor. Diğer ülkelerde ki bayilerimiz açısından bizim için güzel bir olanak haline geliyor.

Fuara katılan ve ziyaret eden birçok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelere istinaden sektörün yatırım ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Bizim işimiz, inşaat demirlerini kesen, inşaat demirlerini büken makinalar üretmek. 1960 yılından bu yana makinalar üretmekteyiz. Sektörümüzde bu anlamda da dünyanın en önde gelen firmaları arasında gösterilmekteyiz. İnşaat sektörü herkesin de bildiği gibi, hiç bitmeyen bir sektör. Gün geçtikçe yeni projeler ekleniyor, değişen tek şey ülkeler oluyor bizim programımızda. Nerede inşaat varsa biz o ülkelere yöneliyoruz. Dubai’ye bakacak olursak, zaten orada çok güçlü bir konumdayız ve tercih edilen bir markayız.