koln

Başarı Kimya Yerli Üretim İle Otomotiv, Hırdavat ve Nalburiye Sektörüne Hizmet Veriyor

25 yıldır temizlik ve hijyen kimyasalları ve sanayiye yönelik sarf kimyasalları gibi geniş yelpazede üretim yapan Başarı Kimya, yüzde yüz sermaye ile faaliyetlerine devam ediyor. Nalbur Teknik dergisine konuk ettiğimiz Başarı Kimya’yı tanımak adına Yalçın Gözübüyük ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Gözübüyük, 1993 yılından bu yana otomotiv ve hırdavat-nalburiye alanında hizmet verdiklerini aktarırken, ağırlıklı olarak otomotiv sektörüne hizmet sunduklarını belirtti.

Gözübüyük; “Ağırlıklı olarak otomotiv sektörüne yönelik ürünlerimiz olsa da bu sektöre yönelik ürünler hırdavat sektöründe de kullanılıyor.  Ürün gruplarımız arasında akrilik sprey boya, profesyonel temizlik ürünleri, pas sökücü, yağlayıcı ürünler ve el temizleme kremlerimiz var. Yüzde yüz yerli üretim ile ürünlerimizi üretiyoruz. Şu an da için üretim yaparken kapasitemizin tamamını kullanmaya başladık. Sakarya da kurduğumuz Aerosol Tesisinde üretim kapasitemizi de artırarak yolumuza devam ediyoruz. Şirketimiz riski sevmeyen ve sağlam adımlarla ilerleyen bir yapıda. Marka ve kaliteye önem vererek, kendi sektörümüzde “ LİDER MARKA”  olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Türkiye’nin 77 ilinde satış ağının olduğunu aktaran Yalçın Gözübüyük, “ Irak, İran, Libya, Bulgaristan, Sırbistan Bosna Hersek gibi ülkelere de ihracat yapmaktayız. Özellikle Balkan Bölgesine ağırlıklı olarak çalışmaktayız. Yaptığımız ihracattan gelen sonuçları görünce doğru yerde doğru hamleler yaptığımızı görmek bizleri gururlandırıp çalışma isteğimizi ve gayretimizi artırıyor.” açıklamalarında bulundu.