Anasayfa » Hırdavat & El aletleri » Ayın Nalbur Ve Hırdavat Toptancısı:Dursunlar Pazarlama

Ayın Nalbur Ve Hırdavat Toptancısı:Dursunlar Pazarlama

Kaliteli ürünlerini dürüst ticaret ahlakıyla sunan Dursunlar Pazarlama her konuda kaliteli servisiyle ön plana çıkıyor 

En kaliteli ürünleri, en uygun fiyatla ve kaliteli servisiyle sunan, Dursunlar Pazarlama müşteri memnuniyetine ve etik ticaret anlayışına önem veriyor.

20 yıldan bu yana  ticaret hayatında Nalbur ve hırdavat sektörünün  ihtiyaç duyduğu ürünlerin toptancılığını yaparak çeşitli nalburiye ve inşaat malzeme ihtiyaçlarını; mümessili ve bayisi olduğu ürün grupları ve  kendi markası ile  yapmış olduğu ithalatlarıyla değerli müşterilerine kaliteli ürünler sunuyor.

“Kaliteyi en üst düzeyde tutarak en uygun fiyat politikası prensibi ile dürüstlük ve ahlaki değerlerden ödün vermeden, sürdürülebilir bir büyüme ile yurt içi ve yurt dışında müşterilerimizin memnuniyetini kazanmaya devam edeceğiz.” diyen Dursunlar Pazarlama Firma Sahibi Abdurrahman Dursun ile faaliyetleri hakkında bir söyleşi yaptık. 

İTHALATTA SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ

Dursunlar Pazarlama’nın kuruluşu ve bugünlere gelişi hakkında bilgi verir misiniz? 

“Dursunlar Pazarlama, 1994 yılında, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Abdurrahman Dursun tarafından kurulmuştur. Bu dönemde, 19 m2’lik bir ofiste fabrikalardan alıp satarak faaliyetlerimizi sürdürüp, daha sonra 2007’de bu kendi binamızı satın aldık. Daha iyi hizmet verdiğimiz 1180 m2 bu binada Türkiye genelinde toptan pazarlama yapıyoruz. Pazarladığımız ürünlerimizin %70’i Uzak Doğu ülkelerinden ithal ettiğimiz ürünler teşkil ediyor. Dursunlar Pazarlama’ya özgü 5 markamızla, bazı ürünleri de yurt içindeki kalitesini ispatlamış markaların ana bayisi olarak ürünlerini tedarik edip müşterilerimize sunuyoruz. Ayrıca , tarım aletlerini, inşaat malzemelerini, koruyucu, iş güvenlik donanımlarını 16 yıldır ithal ederek, müşterilerimize hizmet ediyoruz. Bunu en güzel şekilde yaparak, ithalat sektöründe Türkiye’de kendi branşımızda öncü firmalardan biriyiz.  Öte yandan, 19 seneden beri inşaat malzemeleri ve nalburiye alanında birçok yol kat ettik ve ilk başladığımız yıllarda belirli spesifik bir alana hitap eden ürün gamımızı zamanla zenginleştirdik. Bahçe ve tarım aletlerine yönelik tırpan, dirgen gibi ürünlerle başlayan ürün gamımıza sürekli yeni ürünler ilave ederek bu seviyeye geldik. Bunlara paralel olarak, sürekli gelişen, canlı bir sektör olan inşaat sektörüne de hizmet veren bir firma olarak, teknolojiyi ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını takip ederek, sektörde farklılık oluşturarak ve ürün yelpazemizi geliştirerek sektörde öncü olmanın gururunu yaşadık.”

Firmanızın pazara sunduğu ürün grupları nelerdir? Kendi üretimini yaptığınız kaç marka var? Bu ürünlerle ilgili servis imkanı veriyor musunuz?

“Nalburiye, inşaat malzemeleri İş Güvenliği, Bahçe ve Tarım aletleri, Hırdavat, İnşaat makinaları, izolasyon, tel ve merdiven çeşitleri olmak üzere toplam 13 grupta 1550 kalem ürün çeşidimiz bulunmaktadır. Patentini alacağımız son markamızla beraber AURA, SİNCAP, TAVŞAN, DURSUNLAR PAZARLAMA VE AURA STAR markalarımızla üretim yaptırmalarımız devam ediyor. Bu ürünlerle ilgili servis imkanı da veriyoruz.

İş güvenliği, inşaat malzemeleri, tarım ve bahçe aletleri ve hırdavat gibi 13 farklı alanda ürünlerimiz bulunuyor. Patentini alacağımız son markamızla beraber 5 markamızla üretim yaptırmamız devam ediyor. Bu ürünlerle ilgili servis imkanı da veriyoruz.” 

Satış ve pazarlama alanında ne gibi faaliyetler yürütüyorsunuz? 

“Pazara göre gözlemler yapıp, buna göre stratejiler geliştirip, müşterilerimizin ihtiyaçlarını nasıl cevaplayabiliriz ve nasıl bir fiyat politikası oluşturmalıyız konularını belirliyoruz. Ayrıca, konusunda uzman satış temsilcilerimize piyasada özgür hareket etme yetkisi veriyoruz. Kendi karar verme ve pazarlıklarını yapma konusunda onların kararlarına önem veriyoruz.” 

Aura, Sincap ve Tavşan markalarınızla hangi ürün gruplarının satış ve servisini yapıyorsunuz?

“Dursunlar Pazarlama, Aura, Sincap ve Tavşan markalarımızın yanı sıra şu an Aura star olarak 5. markamızın tescil çalışmalarını yürütüyoruz. Patentini alacağımız bu markamız iş güvenliği üzerine olacak.”

HEM ÜRÜNDE HEM DE SERVİSTE KALİTE

Sektörde sizi farklı kılacak ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? 

“Bizim diğer firmalardan en büyük farkımız, çok kaliteli mal getirmeye özen gösteriyoruz. Bu ürünlerimizi piyasada faal 2000 müşteri portföyümüze sunuyoruz. Bunların büyük kısmı, yakın il ve ilçelere servis ve toptan pazarlama yapan Anadolu’daki büyük firmalardan oluşuyor. Kamyon bazında, konteyner bazında sevkiyatlar yaparak müşterilerimize zamanında ulaştırıyoruz.  Başka farkımız, müşterilerimize hızlı, etkin cevap vermek. Bu bağlamda, faksla, maille veya pazarlamacımız aracılığıyla bize ulaşan siparişleri, bildirdikleri andan itibaren en kısa zamanda ve her konuda kaliteli servisle yerine getiriyoruz. 20 yıldır telefon numaramız aynıdır. Öte yandan, müşterilerimize piyasa şartlarında çıkarlarını, menfaatlerini ön planda tutarak, kendimizden de fedakârlık yapıp bunu yapmaya gayret ediyoruz. Bizim en büyük özelliğimiz bu. Diğer farkımız olarak, kendi personelimizin maddi ve manevi anlamda her türlü sıkıntılarında yanlarında yer alıyoruz. Onları kendi ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Çalışanlarımızla bütünlüğümüz bize Huzur, güven ve performans olarak geri dönüş yapıyor.

Müşterimizin istekleri ve öncelikleri bizim için çok önemlidir. Bunu gerçekleştirirken, dürüstlük ve etik çerçevede hareket etmeye büyük özen gösteriyoruz ve gramı gramına, dürüst ticaret yapıyoruz. Ticaretteki  dürüst  ve etik  yapımızdan dolayı kendi markalarımız piyasada büyük rağbet görmüştür. Çünkü biz ürünlerimizi tam istenen nitelikte yaptırıyoruz. Onların isteklerine göre çalışmalarımızı sürdürüp, ürün yelpazemizi genişletmek ve çalıştığımız ürünlerde de müşterimizin isteğine göre geri dönüş yapmak diğer bir farklarımızdır. biz piyasadaki en kaliteli ürünü, en ucuz fiyata sunmaya çalışıyoruz.

Sektörümüzde yeni teknolojiler var mı? 

“Hızla gelişen, canlı bir sektörün içinde yer alan oyuncular olarak devamlı yeni teknolojileri ve ürünleri takip ediyor, onları ürün gamımıza ekleyerek en iyi hizmetle sunmanın çabasını veriyoruz.

ÇİN ÜRÜNLERİ ARTIK KALİTELİ

Nalbur sektörüne Çin ürünlerinin etkisi nedir?

“Sektörümüze Çin ürünlerinin etkisi konusunu şu yönden cevaplamak istiyorum. Çin ürünleri eski imajından hızla uzaklaşıyor. Uluslararası arenada iddialı olmak isteyen Çin artık kaliteye çok daha fazla önem veriyor ve ürünlerine bunu yansıtıyor. Eğer böyle olmasa, biz zaten Çin ürünlerini ülkemize getirmeyiz. Şimdiye kadar  yaptığımız satışlarda bu konuda bir şikayet almadık, bu da ürünlerin kalitesini gösteriyor.”   

Gelişen Türk ekonomisi içerisinde firmanızın, nalbur ve hırdavat sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

“Her bakımdan bir gelişme kaydeden ülkemiz ekonomisinde bunun benzeri durumu nalbur ve hırdavat sektörümüzde görmek mümkün. Hızla gelişen inşaat sektörüne ürün tedarik eden bir sektör olarak, geleceğimizin çok iyi olacağını düşünüyorum.

Ayrıca, sektörümüz hitap ettiği piyasasının çeşitliliği, devamlılığı, ürünlerinin dayanıklılığı açısından cazip bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Haliyle yatırım yapılan, gelişen ürünler ve gelişen sunumlarla ilerleyen bir sektör. Böyle bir sektörde, kalite ve fiyat dengesini iyi kurabilen ve iyi hizmet sunabilenler yerlerini koruyabileceklerdir.” 

2013 yılınız nasıl geçiyor? Bu ana kadar, bu yıl için hedefleriniz hangi oranda gerçekleşti?  2014 için düşünceleriniz nelerdir?

“Dursunlar Pazarlama olarak emin adımlarla büyümeyi kendimize rehber edindik. Bundan dolayı, 2013 yılımız planlarımız dahilinde iyi geçiyor. Hedeflerimizin üzerinde bir performans yakalayarak, hedeflerimizi gerçekleştirmiş olduk. Her zaman bir planla hareket eden firmamız için 2014 yılının da iyi geçeceğini düşünüyorum, kaldı ki gözlemlediğimiz gelişmeler bunu bize yansıtacak durumda.2006 yılından bugüne kadar ve 2013 yılında yurt içi fuarlarda yerimizi aldık. 2014 yılında yurt içi fuarlarında devam edeceğiz, aynı zamanda yurt dışında partnerler oluşturuyoruz. Bu yıl ağırlığımızı yurt dışı fuarlarına vereceğiz. 

Bu sektöre emek veren birisi olarak sektörün genel sıkıntıları nelerdir? 

“Kendi müşterisine en kaliteli ürünleri, en kaliteli servisle vermeye çalışan bir firma olarak sıkıntılarımız var. Biz zora talibiz çünkü zorluk olmadan kalite gerçekleşmez. Birinci sorunumuz, düşük marjlar ile yapılan satışları bir de tahsil edememe, geç tahsil etme riski. İkincisi, uzun vadeli yapılan satışlar.” 

Toparlamak gerekirse son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? 

“Dursunlar Pazarlama olarak, biz; kaliteye, uygun fiyata ve istikrara önem vermekteyiz. Bu bağlamda, çalışmalarımız devam edecek. Bunu şekillendirirken de geçmişten elde ettiğimiz yılların verdiği tecrübe ve yenilikçi anlayışımız bize ışık tutacak, hep daha ileri gitmenin gayretinde olacağız, bunu da ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz her konuda yetişmiş personelimiz ve dürüst ticaret anlayışımızla gerçeklşetireceğiz.”

 

2 yorum

  1. Sizinle konuşmak istemiyorum

  2. yeni nalbur dükkanı açmak istiyorum fiyatları öğrenebilirmiyim teşekkür ederim