Ayın Nalbur ve Hırdavat Toptancısı: Gülal Hırdavat

Gülal Hırdavat, Ortadoğu Pazarı’nda emin adımlarla ilerliyor

Nalburiye ve hırdavat alanındaki ürünleri ile kullanıcılara çözüm önerileri sunduklarını belirten Gülal Hırdavat Sanayi ve Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Sezgin; “ Ortadoğu’da savaşlar durduğu anda, Türkiye’nin Ortadoğu’ya olan ihracatını hiçbir güç engelleyemeyecektir” dedi.

İş hayatına 1980’li yıllarda Tahtakale’de başlayan firma, geldiğimiz noktada iyi pazarlara, iyi ürünler göndererek büyümesini hızlandırıyor. Nalburiye ve Hırdavat ürünleri yanında Lotus Plastik olarak “Yaprak” markası ile hortum da imal eden Gülal Hırdavat, aynı zamanda; Umman, Libya, Cezayir, Irak, Bulgaristan, Arnavutluk’a hâlihazırda ihracat’ta yapmaktadır. Zeytinburnu Demirciler sitesindeki ana üslerinden işlerin takip, kontrol ve satışını yönettiklerini söyleyen Gülal Hırdavat Sanayi ve Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Sezgin ile Gülal Hırdavat’ın gelişim sürecini konuştuk.
Gülal Hırdavat’ın gelişim süreci ve faaliyet alanları hakkında bilgi verir misiniz?
“Şirketimiz 1980 yılında Tahtakale’de faaliyetine başlamıştır. Faaliyet konumuz; nalburiye, hırdavat, tarım, inşaat ve bahçe aletleri toptan ve perakende satışı ithalat ve ihracatı yapmaktır.  Firmamızın 2003 yılında Zeytinburnu Demirciler sitesindeki kendi binasında açtığı şubesiyle potansiyelini genişletmiştir. 2005 yılında Sezal Dış Tic Ltd Şti’ni kurarak ithalat ve ihracat konusunda daha kapsamlı bir çalışma ve uzmanlaşma yoluna gittik. 2008 yılında bünyemize Beylikdüzü-Kıraç’ı katarak, kendi binamızda ikinci şubemizi açarak, iş ortaklarımıza daha geniş alanda ve daha zengin ürün yelpazesiyle hitap etmeye başladık. Özveri gösteren ekibimiz, yurtiçi ve yurtdışındaki tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızın güveniyle kendi sektöründe “Gülal” marka olmuştur. Prensipli çalışmayı ilke edinen firmamız aynı zamanında süratli hizmet anlayışıyla iş ortaklarımızın güvenine sadık kalarak, büyüme hızını artırarak, daha geniş ürün yelpazesi ile daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir.”

Gülal Hırdavat’ın ürün gamı hakkında bilgi verir misiniz?
“Nalburiye ve hırdavat alanında ürünlerimiz ile kullanıcılara çözüm önerileri sunuyoruz. Genel anlamda ürün gruplarımız; İnşaat Makineleri, Bahçe Malzemeleri ve Tarım Aletleri, Zincir Çeşitleri, Kışlık Ürünler, İnşaat Malzemeleri ve El Aletleri,  Sap Çeşitleri, Hırdavat, Tel Çeşitleri, Muhtelif,  Kimyasallar ve Yapıştırıcılar, Dekorasyan ve Boya Malzemeleri,  İş Güvenliği Malzemeleri, Fırça Çeşitleri, Aşındırıcılar’dan oluşmaktadır. Bunların yanında; tarım, inşaat ve bahçe aletleri ile alakalı olarak toptan ve perakende ile alakalı ürünlerin ithalatı, ihracatı ve satışını da yapmaktayız. Bu alanlar ile alakalı olarak; ziraat ve el aletleri konusunda çiftçilere yönelik ürünlerimiz var. Bunlar arasında; Hortumlar, Testereler, Tırmıklar, Kolastar Takımı, Kolastar ağzı, Bahçe setleri, Çapalar, Baltalar, Tırpanlar, Tırpan taşları, Tırpan aparatları, Tırpan misineleri, Dirgenler , Yabalar, Toprak beli, El arabası çeşitleri, Bel küreği, Ayak baskısı bunlar arasında yer almakta.”

KABA İNŞAATA VE ZİRAATA YÖNELİK ÜRÜNLER
İnşaat sektörü de her geçen gün gelişiyor. Gülal Hırdavat inşaat sektöre hangi ürünleri ile destek veriyor?
İnşaat sektörü ilerlemesini devam ettirecektir. Büyüme devam ederken yeniliklerde olacaktır. Gülal Hırdavat olarak İnşaat malzemeleri alanında; Çiroz Kilidi, Çiroz Makinesi, Makaralı Kablo, Çiviler, Silikon Tabancaları, Su Terazileri, Kazma Çeşitleri, Keserler, Teker Çeşitleri, Çekiç Çeşitleri,  Sökü Demiri, Manivela, Balyoz, Murç-Keski Makaslar, Etriye Kolları, Demir Bükme Anahtarı, Demir Bükme Anahtar Ağızları, Demir Bükme Köşebendi, Kerpeten, Makas Ağzı Çeşitleri,  Demir Kesme Makineleri, Demir Kesme Makine Ağızları, Demir Kırma Köşebendi, Seramik Kesme Makinesi, Seramik Kesme Elmas Uçları, Seramik Kesme Elması, Makaralar, Şakül Çeşitleri, Kovalar, Köşe Profilleri, Maket Bıçakları Çeşitleri, Cam Kazıma Bıçağı, Gelberiler, Pah Üçgen Çıtaları, Paspay Çeşitleri, Piton Çeşitleri, Polyester Sapan, Spanzed, Çiroz Anahtarı, Odun Kaması, demir bükme makineleri, Kanal Açıcı, Buat Açıcı, Pürmüz, Yakaç, Zımpara Tabanı yer almakta.  Bunlar yanında inşaatta kullanılan her türlü ithal olarak getirttiğimiz ürünlerimiz var. Bu ürünler nelerdir; mantolama sıva filesi, derz altları, koli bantları, mantolama bantlarını getiriyoruz. Ürün gamımız çok geniş. Firma olarak bizim ürünlerimiz kaba inşaata ve ziraata yönelik her türlü ürünün satışını yapıyoruz.”

Dışarıdan gelen ürünler haricinde sizin kendi markalarınız da var mı? Bu markalar nelerdir?
“Kendi tescilli markalarımız var. Bunlar arasında; Three Star, Ezgi, Yılan, Ceo, Garba, Sezal kendi markalarımız. Ayrıca İtalyan Falket makaslarının ve Falcı’nın Türkiye distribütörüyüz.
Şu anda piyasada yaygın olan ürünler kendi tescilli markalarımızdır..  Bunlar haricinde ithal olarak getirdiğimiz ürünlerde yer alıyor.Bunun haricinde plastik hortum imalatı yapıyoruz. Plastik hortum imalatını ‘Lotus Plastik’  ismi altında ‘Yaprak’ markası ile yapmaktayız. Plastik bahçe hortumları, sanayi hortumları, gaz hortumları, kompresör hortumlarının ve çelik telli spiral hortumların imalatlarını da bünyemizde yapıyoruz.

“TESCİLLİ MARKALARIMIZ İLE GÜVEN VERİYORUZ”
Çok güzel satışlar yapıyorsunuz. Fakat tüketicilerin burada asıl aradıkları şey; satış sonrası destek ve garanti olduğunu biliyoruz. Siz bu iki unsura uyuyor musunuz?
“Kendi markalarımız olan Three Star, Ezgi, Yılan, Ceo, Garba, Sezal ile alakalı her türlü garantimiz mevcuttur.  Ayrıca markalarımızın birçoğu CE belgelidir. Aynı zamanda Ortadoğu’ya ihracat yapıyoruz.”

Büyük bir toptancısınız siz daha iyi gözlemliyorsunuzdur. Tüketicilerin alımlarındaki tercihleri nelerdir?
“Tüketiciler her geçen gün kaliteye yöneliyor. Fakat burada ucuz ürünleri isteyenlerde oluyor. Gözlemlerimiz artık her geçen gün tüketiciler; markalı kalemlere ve kaliteli ürünlere yöneldikleri yönündedir. Önümüzdeki yıllarda tüketiciler alımları konusunda çok daha bilinçleneceğini söyleyebilirim.”

Kalite, garanti ve satış sonrası destek. Bunların hepsi bir arada yer alması
tüketicilere daha cazip mi geliyor?
“Tüketiciler her şeyden önce kalite ile hizmeti bir arada beklemektedir. Bu ise tüketicilerin doğal hakkıdır. Tüketiciler artık yerinde hizmet istiyor. Bir firma eğer hem iyi bir hizmet sunmuyor hem de kalitesiz ürünler pazara sunuyorsa, o firmanın büyümesinden ve ilerlemesinden söz etmek mümkün değil. Şöyle ki, biraz geriye doğru gidersek, önceden ürünleri ambarlar vasıtası ile gönderirdik, şu anda tüketiciler ürünleri sizin götürmenizi bekliyor ve istiyor.”

“ÇEK KONUSUNDA SIKINTI YAŞIYORUZ”
Sektörün en büyük sıkıntısı nedir?
“Şu anda en büyük sıkıntıyı çek konusunda yaşıyoruz. Normal ve güzel bir seyir izleyen piyasaya yeni bir çek yasasının sunulması bizi zorlamaktadır. Çıkan yasadan sonra, geri dönen çeklerin sayısında artışlar oldu. Şu anda artık yapılacak tek bir şey var. O da yıllardır bir arada çalıştığımız firmalar ile bağlantılarımızı devam ettirmek. Mümkün olduğu kadar yeni kurulan firmalardan uzak durmaya çalışıyoruz. Bu şekilde ilerlemeye devam edeceğiz.”

Satış ve pazarlama konusunda nasıl bir strateji izliyorsunuz?
“Biz ağırlıklı olarak toptan satış kanalı ile ilerlemeye devam ediyoruz. Örneğin bölgenin en büyük toptancıları ile çalışıyoruz. Yani Ankara’nın toptancısına, Kayseri’nin toptancısına ürün veriyoruz.”

Tüketiciler sizin ürünlerinize ulaşmak için ne yapması gerekiyor. Ayrıca onlara önerileriniz nelerdir?
“Bize web sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler. Uzun yıllardan beri sektörün içinde yer aldığımız için bu anlamda bilinirliğimiz yüksek. Ayrıca Türkiye genelinde dolaşan pazarlamacılarımız ile ilerliyoruz.”

Satış pazarlama konusunda bünyenizde kaç kişi yer alıyor?
“İlerlememizde bize bünyemizde yer alan pazarlamacılarda yardımcı oluyor. Gülal Hırdavat bünyesinde: 55, Lotus Plastik bünyesinde ise 49 personelimiz yer almakta. Ayrıca Eminönü’nde bir şubemiz bulunuyor.”

2012 Gülal Hırdavat açısından ve sektör açısından nasıl geçti. 2013’e nasıl bakıyorsunuz?
“Her geçen gün büyüyen bir firmayız. Bu bakımdan bizim açımızdan 2012 yaptığımız faaliyetler ile alakalı olarak güzel geçti. Geçmişe dönük olarak bakacak olursak cirolar her geçen gün yükselirken, kâr marjlarımızda düşüşler yaşanıyor. Bu bağlamda sektörde asıl sıkıntı; kâr marjlarının düşmesi, vadelerin uzaması büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu bakımdan bu saydıklarımız sektörü sıkıntıya sokmaktadır.Fakat her ne kadar sıkıntılar olsa da, 2013 güzel bir olacak.”

Hedefleriniz nelerdir?
“Hedeflerimiz konusunda ileriye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Kıraç’taki tesislerimizde Lotus Plastik olarak Yaprak markamız ile hortum ihracatı yapıyoruz. Buradaki işlerimiz iyi bir seyir izlemekte.  Ayrıca Kıraç’taki yerimiz 6500 metrekare alan üzerine kurulu. Buna ilave depo olarak da ayrıca 6500 metrekare’lik bir yerimiz mevcut.”

İhracat konusunda neler yapıyorsunuz?
“Şu anda ağırlığımızı ihracata yönelttik.  Bu alanda; Irak, Umman, Cezayir, Libya, Bulgaristan, Arnavutluk’a hâlihazırda ihracatlarımız mevcut. Bunlara yeni ilaveler de zamanla eklenecektir.”

Toparlamak gerekirse son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?
“Ortadoğu’da savaşlar durduğu anda Türkiye’nin Ortadoğu’ya olan ihracatını hiçbir güç engelleyemeyecektir. Büyüme yolunda yurtdışında yapılan fuarlara katılıyoruz. Irak ve Libya’da yapılan fuarlarda yer aldık.  Mart’ta Cezayir’de yapılacak fuarda yer alacağız. Bu fuarlarda yeni işbirliklerimizde oluyor. Gülal Hırdavat olarak 2013’ten ihracat konusunda umutluyuz.”

61 yorum

 1. tlfn numaranızı verebilirmisiniz

 2. 0212 679 80 80

 3. Her türlü orak capa calak oragı tara yapılır

 4. ibrahim zeydan bingöl

  merhaba ben alanya mahmutlarda kendi iş yerimi açmak istiyorum bana şirketinizin çalışma şekli ve kataloglerını göndererbilirmisiniz acaba

 5. hayırlı günler adanada toptancılar çarş.yer açıyorum çalışma şekli ve ürün listenizi yollarmısınız teşekkürler

 6. Merhaba,

  Gülal Nalburiye’ye aşağıdaki telefondan ulaşabilirsiniz.

  Demirciler Sitesi 4. Yol No. 11 34015
  Zeytinburnu / İSTANBUL
  Tel: 0212 679 80 80 (Pbx) 679 93 41

  iyi çalışmalar

  • kars yeni acacagm nalbur dukkana mlz alacm ist oturuyrm yuklu miktarda urun alacm sznle nasl gorusebilirz fiyat lustesini nasl temin edecegm szden

 7. Merhaba.
  işyerimizi orduda acıyorum ürün katoloklarını fiyatları ile bilirlikte gönderebilirmisiniz.
  ayrıca bayilik düşünürmüsünüz

 8. FİRMAMIZ EM1 ENERJİ OLARAK GÜNEŞ PANELLERİ KURULUM MONTAJ VE TEKNİK DESTEK HİZMETİ VERMEKTEYİZ.ÜRÜNLERİMİZ CE & TSE BELGELİ OLUP 2 YIL RESMİ GARANTİ VE 25 YIL ÖMÜRLÜDÜR.TARIMSAL SULAMA ALANINDA (DAMLAMA FISKİYE VB.) SANAYİ,EV,BESİCİLİK,SOĞUK HAVA DEPOLARINIZDA VE İŞYERLERİNDE SOLAR SİSTEM UYGULAMALARI YAPMAKTAYIZ. TEKLİFİMİZ 160 WAAT VE 4000 WATA KADAR OLAN HAZIR SOLAR PAKETLERİMİZİ SİZİN FİRMANIZINDA MÜŞTERİLERİNİZE SATABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNEREK BAYİLİK FİYATI OLARAK SİZE SUNMAK VE SİZİNDE BU ÇERÇEVEDE KAZANCINIZIN OLMASINI TEMENNİ ETMEKTEYİZ. EKTE EM1 ENERJİ TANITIM VE SOLAR PAKETLERİMİZİN RESİMLERİ BULUNMAKTADIR. İLGİNİZ DAHİLİNDE İSE DAHA DETAYLI GÖRÜŞMEK İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇMENİZİ RİCA EDERİM.
  SAYGILARIMLA

 9. merhaba ben yeni türkiyeye dönüyorum ve iş yeri acmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 10. tunç inşaat nalbur kalkınma mh akifsaruhan cad no41a trabzon firmanızın calışma sistemi ve ürün katoloğunu talep ediyorum

 11. meraba ığdırda yer açacam çalışma şekli ve fiyat listesi gönderirmisiniz hayırlı işler

 12. katalogistiorum

 13. albaylar çancılık çan imalatı yapmaktayız eğer düşünürseniz bağlantıya geçerseniz seviniriz

 14. İzmit kürfezde yer açmayı düşünüyorum 05367434792

 15. Merhaba, ben Canakkaleye Nalbur acmak istiyorum,bana Ürün Katalogu gönderebilirmisiniz
  Tel.05531317440

 16. ARI TİCARET MUSTAFA ARI

  merhabalar 1960 laradn başlayıp 1980 lerde beyz eşya bisiklet ve soba boru parekende işimizi teknik hırdavat ve nalburiye üzerine yön vermek istiyoruz beyaz eşyadaki tecrübemizle işyerimizde yeni bir şekil vermek istiyoruz sizlerle çalışmak için ürün katolog iskonto ödeme ve teslimat konularında
  bilgi vermenizi rica ederiz teşekkürler safter arı 05354175504 taşköprü kastamonu

 17. Merhaba fiyat listesi gönderebilir misiniz yada satış temsilcinizi yönlendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim 05340787164

 18. iyi günler ankarada hrıdavat dükkanı açıyorum çalışma şartlarınızı ve ürün kataloğuyla birlikte fiyat listenizi gönderebilirmisiniz

 19. fiyat listesine nereden ulaşabilir gerçekten yardımcı olursanız sevinirim

 20. yildizlar yapi market

  Merhaba
  Sakarya akyazida dukkan actim. Sizden urun alip dukkanimi doldurmak istiyorum. Bana bu konuda ne satiyorsunuz ve fiyatlari konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
  05061451609

 21. Sitenizefiyattayayinlasaniza

 22. Merhaba katolog istiyorum ayrıca bayilik verir misiniz sakaryaya

 23. YENI İŞYERİ ACIYORUM FIYAT LISTESI KATALOG GONDERE BILIRMISINIZ. İLETİŞİME GEÇEBİLIRMIYIZ.tel05425747868

 24. iyi günler Adana’da inşaat ve hrıdavat dükkanı açmayı düşünüyorum çalışma şartlarınızı ve ürün kataloğuyla birlikte fiyat listenizi gönderebilirimsiniz kolay gelsin iyi çalışmalar

 25. Mrb,
  yeni bir iş yeri açmak istiyorum küçük ölçekte bununla ilgili fiyat listenizi ve kataloğunuzu yollamanız mümkün mü?

 26. Bayilik için gerekli bilgiyi almak istiyorum

 27. iyi günler Trabzon Arsin’de inşaat ve hrıdavat dükkanı açtım çalışma şartlarınızı ve ürün kataloğuyla birlikte fiyat listenizi gönderebilirimsiniz kolay gelsin iyi çalışmalar.

 28. yeni nalbur işine giriş yaptık firmanızın fiyat kataloğu ve çalışma şeklini öğrenebilir bilirmiyim

 29. İmran AYDOĞAN

  Merhaba,

  Kütahya da inşaat malzemeleri üzerine işyerimiz olup katalog ve kampanyalar konusunda mail üzerinden dönüş yapabilir misiniz?

 30. Ben Afyonkarahisar a Bağlı olan ışıklar kasabasından karalar ticaret hasan Hüseyin Kara sizinle fiyat almak için sizden ricam bi katalog istiyorum fiyatların uyarsa yüklü malzeme almak istiyorum sadece sizden katalog istiyorum iyi günler

 31. Antalyada yapi market açıyorum çalışma sartlariniz ve ürün cesitleriniz nelerdir

 32. Merhaba birkac sefer aradim ugrariz dediniz ama ugramadiniz ben van da nalburum var bana urun katalogu ve fiyat listesi gonderiniz.

 33. ben dükkan açtım malzeme ihtiyacım var güvenilir toptancı arıyorum bna yardımcı olun lütfen

 34. (yurtiçine) 100 bin ton inşaat demiri satılıktır ton fiyatı 1300 tl. 10 bin ton ve üzeri alanlara fiyatta indirim yapılır KDV ve nakliyat bize aittir satışlarımız süreklidir (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

 35. iyi günle kendi mekanik firmam var bunu nalbura çevirmek istiyorum fiyat ödeme ve detaylar hakkında bilgi alabilirmiyim teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz

 36. Sivas Suşehrinde inşaat malzemeleri üzerine dükkan açmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 37. (Y.MİMAR/SERDAR)

  uygun fiyata 30.000 metre (PARKE) satılıktır (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

 38. (Y.MİMAR/SERDAR)

  inşaat/demiri…..toz/şeker…..parke….. Satılır (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

 39. Bursada nalbur dükkanı açmak istiyorum katalok gönderebilir misiniz 544 3768786

 40. Merhaba biz İzmirde nalbur açmak istiyoruz çalışma sekliniz ve urunlerinizin fiyat listesi vede kataloğunu rica edebilirmiyim…yardımcı olursanız seviniriz.kolay gelsin iyi calismalar . 0537 461 07 07 ilginiz için teşekürler.

 41. sizden bayilik almak istiyorum 50 binlira ile dükkân aça bilirmiyim dönerseniz sevinirim 0532 158 4902 arnavutköy de veya alibeyköy de bu işi yapmak istiyorum

 42. iyi günler ben kayseri de yeni bir yapı malzemeleri yeri açmak istiyorum. bir fiyat listesi ve katalog gönderebilirmisiniz

 43. Merhaba ben yozgatta nalbur dükkanı açacağım fiyat listesini gönderemilirmisiniz

 44. İyi gunler . Ben kars /sarikamista yeni bir isyeri aciyorum Hirdavat ve Boya uzerine bana yardimci olursaniz .Memnun olurum .saygilarla 05435462143

 45. Merhaba ben osmaniye kadirli ilçesine yapı market açacam yardımcı olursanız sevinirim irtibat 0533 698 10 30

 46. Herturlu orak capa kucuk demir isleri itina ile yapilir siz soyleyin biz yapalim 05363921109

 47. Fiyat listesi ve ürün katoloğu gönderirseniz iyi olur

 48. Y.MİMAR/SERDAR

  MANTOLOMA Malzemeleri satışı yapılmaktadır (m2..18tl) en az 10 bin m2 satış olmaktadır 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

 49. merhaba hüseyin bey,

  eger halen is yeri acmak istiyorsaniz, veya malburiye, hirdavat ve insaat malzemeleri satisi gerceklestirmek isterseniz bana simsek@dr-gold.de den ulasin lütfen. Sivasa mal yollayabilirim.

  Iyi calismalar

 50. Ürünleriniz ve fiyatlarınız hakkında bilgi alabilirmiyiz Konya’da hırdavat dükkanımız bulunmaktadır uygun olursa çalışmayı düşünmekteyiz

 51. Ben nalbur açıyorum sizden toptan fiyat katoluğunuzu göndermenizi istiyorum

 52. http://www.gulal.com sitesinden online kataloğa ulaşabilirsiniz,

 53. Merhaba ısparta bölgesine sevkiyatiniz mevcut ve mumkunse fiyat listesi alabilirmiyim

 54. yeni bir nalbur dükkanı için sizinle görüşmek istiyorum 05382364315

 55. Merhabalar tekirdağa inşaat nalbur açmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz 0542 611 3066

 56. afyon dazkırı da yerim var fıyat lıstesı ala bılırmıyım

 57. merhaba, yeni dükkan açtık. toptan fiyat listenizi gönderir misiniz

 58. Merhaba bn nalbur açmak istiyorm yardımcı olurmusunz ağırda 05434176461