Anasayfa » İş Güvenliği » AWON İŞ GÜVENLİĞİ EKİPMANLARI: “Fosforlu Alan Perdeleri Sektörde Bir İlk”

AWON İŞ GÜVENLİĞİ EKİPMANLARI: “Fosforlu Alan Perdeleri Sektörde Bir İlk”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
Hırdavat ve nalburiye sektöründe 15 yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyor. Firmamız, 2013 yılında iş güvenliği pazarına girerek, tamamı yerli üretim olan toz maskeleri, emniyet kemerleri, baretler, ikaz bantları alan perdesi ve işaretleme ekipmanları vb. iş güvenliği ürünlerin imalatını yapmaktadır. Awon İş Güvenliği, toz maskelerinde Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahiptir. İmalatımızın %60’lık kısmını yurt dışı ihracatlarımız oluşturmaktadır.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

Geçtiğimiz yıl büyük yatırım ve ARGE çalışmalarımız sonucunda, imalatında başladığımız kopmaz alan perdelerinin tanıtımını yapacağız. Termini çoğunlukla ithal olarak sağlanan kopmaz alan perdelerini tamamıyla yerli kaynaklar kullanarak, İstenilen renk ve gramajlarda üretiyoruz. Buna ilave olarak tamamlayıcı iş güvenliği ekipmanları ile birlikte fuarda müşterilerimiz ile buluşmayı hedeflemekteyiz. Alan perdelerinde bir ilk olarak piyasaya sürmüş olduğumuz fosforlu alan perdelerimizi de ilk defa iç piyasada bu fuarda sergileyeceğiz. Ortadoğu ve Avrupa pazarında sektörde ilk olması hasebiyle yoğun ilgi ile karşılanan fosforlu alan perdelerimiz geçici işaretleme noktasında yüksek görünürlük ile olası kazaları önlemede ülkemiz piyasasında da kullanılacağını ümit etmekteyiz.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

Awon İş Güvenliği olarak 2018 yılında diğer tamamlayıcı iş güvenliği ürünleri imalatı ile de ürün portföyümüzü artıracağız. Firmamız İş Güvenliği pazarında ticari misyonun yanı sıra Sosyal Sorumluluk ilkeleri ile de bir dizi faaliyetler yürütmektedir. İş Güvenliği konusunda; KKD kullanımının yetersiz olması, doğru KKD seçiminin yapılamaması, Uluslararası standartları ve yeterlilikleri taşımayan ürün seçimi vb. nedenlerle birçok iş kazaları meydana gelmektedir. Bu kazalar insanımız hayatına ve sağlığına verdiği zararın yanı sıra; yılda milyarlarca doların da çöpe gitmesine, işgücü kaybı, işgücün verimli kullanılamaması gibi birçok probleme neden olmaktadır. Awon olarak bu problemleri en aza indirmek adına; satış temsilcilerimiz ve bölge bayilerimiz kanalı ile gerekli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütmekteyiz.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte?

2018 yılının hırdavat sektörü açısından oldukça verimli geçeceği kanaatindeyim. Gelişen ve büyüyen ülke ekonomisine paralel olarak hırdavat sektörünün de bundan olumlu etkileneceğini düşünüyorum.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Son olarak hırdavat sektöründe öncü olan birçok markanın katılım ile gerçekleşecek olan fuarın; sektördeki yeniklerin pazara entegresi ve ürünlerin müşteriler ile buluşması açısından çok etkili olacağı kanaatindeyim. Fuarın; gerek organizatör firma, gerek katılımcı ve ziyaretçiler açısından etkili ve bereketli geçmesini ümit ederek mutlu ve güzel günler dilerim.

#AWON, #IsGuvenligi, #ekipmanlari, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT