Anasayfa » İş Güvenliği » Awon İş Güvenliği İçin Yerli Üretim Ön Planda

Awon İş Güvenliği İçin Yerli Üretim Ön Planda

awon

İstanbul Hırdavat Fuarı katılımcılarından olan Awon İş Güvenliği Ekipmanları; tamamı yerli üretim olan ürünlerini pazara sunarak, hem ülke ekonomisine hem de sektöre değer katmaya devam ediyor. Awon İş Güvenliği Ekipmanlarını yakından tanımak adına Genel Müdür Harun Durak ile yaptığımız söyleşide fuar katılımı ile ilgili görüş ve düşüncelerini alırken, firma hakkında detaylı bilgiye sahip olduk.

Yüzde yüz yerli üretim

Hırdavat ve nalburiye sektöründe 15 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiklerini belirten Harun Durak: “Firmamız, 2013 yılında iş güvenliği pazarına girerek, tamamı yerli üretim olan toz maskeleri, emniyet kemerleri, baretler, ikaz bantları alan perdesi ve işaretleme ekipmanları vb. iş güvenliği ürünlerin imalatını yapmaktadır. Awon İş Güvenliği, toz maskelerinde Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahiptir. İmalatımızın %60’lık kısmını yurt dışı ihracatlarımız oluşturmaktadır.” dedi.

Yerli üretim ile ekonomi kazanıyor, kalite artıyor

Ürün grupları ve fuar katılımları ile ilgili bilgi veren Durak: “Ürün gruplarımız KKD Kişisel koruyucu donanımlar olarak ön plana çıkmaktadır. Ürün gamımız, sektörde CE normlarını ve iş güvenliği yönergelerini tamamen kapsayacak şekilde maksimum kalite ve optimum fiyat politikası ile satışa sunulmaktadır. Katılmış olduğumuz İstanbul Hırdavat Fuarı iş güvenliği ürün gruplarının satışında büyük bir etkinliğe sahip olan Hırdavat ve Nalburiye firmalarına ulaşmada etkin role sahip bir organizasyon. Bu fuarda sektörde etkin ve yön belirleyici firmalara ürünlerimizi tanıtmayı vekalitemizle buluşturmayı hedeflemekteyiz. Stand alanımızda tamamı kendi imalatımız olan; Toz Maskeleleri, Emniyet Kemerleri, Alan Perdeleri, Baretler, İkaz Bantları, İş ayakkabıları vb. bir çok ürünümüzle fuar alanında olacağız. 2017 yılında ülkemizde imalatı olmayan tamamen yurtdışından ithal edilen kopmaz Emniyet Alan Perdesi imalatına başladık. Bu imalatımızla birlikte; sektörde satılan ekonomik alan perdelerine ilave olarak maksimum kalite optimum fiyat politikamızla sektördeki ürün kalitesini artırmayı ve yerli ekonomiye kazandırmayı hedeflemekteyiz. 60-80-100 gr olmak üzere üç farklı yoğunlukta ve miktarlı siparişlerde özel renk olarak üretmekteyiz. Geri dönüştürülebilir olarak ürettiğimiz alan perdeleri yüksek mukavemet özelliğine sahip olmakla birlikte; parlak renkli ve UV dayanımlıdır.” dedi.

türkmalı

İş güvenliği alanında gerekli kurumlar teşvik uygulamalı

Awon İş Güvenliği olarak 2017-2018 yıllarında Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlere ilave olarak Avrupa ve Balkan Ülkeleri pazarlarına yönelik fuar katılımları, tanıtım reklam vb. faaliyetler yürütmeyi hedeflediklerinden bahseden Durak; piyasa sorunları ile ilgili şunları belirtti: “İç piyasada ise kullanımı yeterli düzeylere ulaşmamış iş güvenliği ürünlerinin kullanımını artırmak maksadıyla ilgili kurumlardan gerekli özendirme vb. teşviklerinin uygulanmasını talep etmekteyiz.”

2017 yılında marka bilinirliği ön planda olacak

Durak: “Awon markası olarak ürünlerimizi, sektördeki gereksinimleri göz önünde bulundurarak geliştirmeyi, mevcut ürünlerimiz de ise teknolojik gelişmeleri takip ederek iyileştirme ve geliştirme yapmaktayız. 2017 yılı başlıca hedefimiz, marka bilinirliğimizi üst seviyelere taşımaktır.” dedi. Satış pazarlama sonrası hizmet ile sözlerine son veren Durak şunları aktardı: “ Awon ülke geneli satış pazarlama ve satış sonrası hizmet ağına sahiptir. Markamızın bölgesel paydaşları bölgesel olarak sektörün güçlü ve öncü firmalarından oluşmaktadır. Awon İş Güvenliği olarak ; ülke insanımıza ve çalışanlara gereken değerin verilmesi, meslek hastalıklarının önüne geçilmesi, sağlıklı ve daha kaliteli çalışma alanları oluşturulması hususunda daima yenilikçi bir politika ile üretimlerimize devam ederek Firma ve Ülke olarak topyekûn büyüme hedeflerine vakar ve kararlı bir şekilde devam edeceğimizi belirtmek isteriz.”

#Awon  #İşGüvenliği #İş #Güvenlik #YerliÜretim #Yerli #Üretim #İstanbulHırdavatFuarı #Hırdavat #Fuar #İstanbul