Anasayfa » Röportaj » AGT, basın mensuplarına Antalya’daki tesislerini gezdirdi

AGT, basın mensuplarına Antalya’daki tesislerini gezdirdi

agt

Köklü bir geçmişe sahip olan AGT, kapılarını basın mensuplarına açtı. 30 Eylül ile 2 Ekim tarihleri arasında Antalya’da basına özel olarak gerçekleşen gezide, AGT firmasını daha yakından tanıma fırsatı yakaladık. Hazırlanan programa göre önce, showroomda yer alan yeni ürünleri ve genel müdürlük binasını gezdik. Ardından AGT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı ihracata dair sorularımızı yanıtladı.

Yaşam alanlarına özel ahşap çözümler sunan AGT, tasarım odaklı bakış açısı ve sunduğu ürünlerle iç mekân tasarımlarında trendlere öncülük eden firmalardan biri olmaya devam ediyor. 32 yıllık tecrübesini taçlandıran firma, üretim tesisinde kullanılan son teknoloji ürünlerini tanıttı. Basın gezisinde yerimizi alarak üretim aşamasından, 2017 yılında yer alacak yeni ürünlere kadar AGT’nin tesislerinde keyifli bir yolculuğa çıktık. Kalite kadar tasarıma da önem veren firma, basın gezisinde mimar ve AGT Marka ve Pazarlama Müdürü Özge Sipahioğlu ile Tasarım Sohbetlerine imza attı.başkan

Ulusal ve uluslararası alanda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerinde; MDF, MDF – Lam, panel, profil, parke ve kapı üreten AGT; ihracatta da kendi sektöründe farkını ortaya koyuyor. Ülkemizdeki yerli mobilya üretimi ve tasarımının yanı sıra yurtdışında aktif pazarlama çalışmaları da yürüten firma, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 500 milyon TL’lik cirosunun %40’ını ihracattan elde ederek sektör liderliğini koruyor.32 yıl önce Antalya’da kurulan ve bugün 5 kıtada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren AGT, ülkemizdeki yerli mobilya üretimi ve tasarımına destek vermek için yurtdışında faaliyetlerini hızla yürütüyor. 2016 yılında ihracatta aktif pazarlama çalışmalarına devam eden AGT,  Dubai, İran, İstanbul showroom ve ofislerinin açılması; Amerika, İngiltere, Kanada başta olmak üzere yaklaşık 30’a yakın ülkede aktif fuar katılımları ve pazarlama faaliyetleri ile sektörde öncü olmanın haklı gururunu yaşıyor. Yer aldığı ülkelerde sektöre yönelik hizmet içi eğitim çalışmaları da gerçekleştiren AGT; farklı ülkelerde marangozlara yönelik eğitimleri de sürdürüyor.

Sorularımızı yanıtlayan AGT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı, ihracatla ilgili önemli açıklamalarda bulundu; “Bugün dünyanın dört bir yanına ihraç ettiğimiz ürünlerle hem ülkemizin, hem de markamızın sektördeki iddiasını ortaya koyuyoruz. Sadece nicelik olarak öne çıkmak değil, niteliği nicelikle birleştirmek, marka bilinilirliğimizi arttırmak bizler için çok önemli. O nedenle uzun yıllardır pazarlama faaliyetlerimize devam ettiğimiz birçok ülkede AGT jenerik marka olarak biliniyor. AGT olarak, Türkiye mobilya sektörünün markalaşması konusunda yurtdışında önemli çalışmalar yürüterek bayrağımızı dalgalandırıyoruz. Geçtiğimiz yılı hedeflerimizin üzerinde ihracat rakamları ile tamamladık. 2016 yılında ise bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz ihracatla Türkiye mobilya sektörünün markalaşması konusunda önemli çalışmalar yürütmekteyiz.”

resim

#AGT #AGTkapılarınıbasınmensuplarınaaçtı #basın #ŞirzatSubaşı #ihracat

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*