Anasayfa » İş Güvenliği » ACISAN MAKİNA:“İstanbul Hırdavat Fuarı Sektörün İlacı Niteliğinde”

ACISAN MAKİNA:“İstanbul Hırdavat Fuarı Sektörün İlacı Niteliğinde”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

“1985 yılında Adana’da teknik hırdavat ticaretinin merkezi olan Kızılay Caddesi’nde kurulan Acısan Makina’nın İsmail Acı tarafından kurularak Adana’da büyük bir boşluğu doldurduğunu aktaran Acısan Genel Müdürü Hayrettin Acı, Acısan Makina ile ilgili şu bilgileri verdi: “ Acısan Makina müşterilerinin teknik hırdavat adına aradıkları tüm ekipmanları bulabilecekleri bir tedarikçi olmakla beraber, sunduğu cazip fiyat avantajları, satış sonrası hizmet kalitesi ve geçmişten günümüze gelen ürün kalitesi anlayışıyla tercihte ilk sırada olmayı hedeflemiştir. 2015 yılı sonu itibari ile ithalat birimini de kuran Acısan Makina, pistonlu ve sessiz hava kompresörleri, tezgah tipi diş açma makinaları, yiv açma makinaları, havalı gres pompaları, benzinli ve dizel portatif jeneratörler, ahşap işleme hobi makinaları,manyetik matkaplar, karot makinaları gibi ürün gruplarının ithalatlarını yapmaktadır. İthalatını yapmış olduğu ürünleri seçerken önce kalite sonra pazar ihtiyaçlarını giderecek ürün gruplarını tercih etmiştir.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri ergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

Tamamı kendi ithalatımız olan Kuletaş Sessiz ve Normal Pistonlu Hava Kompresörleri, AmcPower Benzinli ve Dizel Portatif Jeneratörler, Shun Karot Makinaları-Manyetik Matkap Tezgahları-Elektrikli Tezgah Tipi Diş Açma Paftaları, Hais Ahşap İşleme hobi makinaları, Türkel Havalı Gres Pompaları ve Deco-Flex Beton Sıkıştırma Vibratörleri olan ürünlerimizi sektörümüzün tek ihtisas fuarında görücüye çıkaracağız.parak, müşterilerimizi yeni ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sunacağız. Bunun yanı sıra standımızı ziyaret eden müşterilerimize özel fuar ıskontoları uygulayacağız.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

Türkiye hırdavat sektörünün ilacı olarak nitelendirdiğimiz İstanbul Hırdavat Fuarı, geçen sene olduğu gibi yine beklentilerin çok üzerinde performans göstereceğine eminim. Hem katılımcıları hem de ziyaretçileri ziyadesiyle memnun edecektir. Geçen seneye oranla fuar katılımcı firma sayısının 2 katına çıkması ve bu orandan daha fazla ziyaretçi gelmesi fuarı çok konuşulacak noktalara getirecektir. Bu arada sektörün öncü firmalarının İstanbul Hırdavat Fuarı’na verdikleri katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

Geçtiğimiz yıl İstanbul Hırdavat Fuarı’nda 45 kalem ürün çeşidimiz vardı. II. İstanbul Hırdavat Fuarı’nda ise 87 kalem ürünü müşterilerimize sunacağız ve her yıl bu çeşidi en az geçen sene kadar artırarak sektöre katkı sağlamayı hedefliyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Her firmanın ve her insanın alışkanlıkları ya da kendilerine has kültürleri vardır. Alışkanlıkların insanları yaşamlarında, yaptıkları ve yönettikleri işlerde veya işyerlerinde maksimum noktada körelmeye ve rakipleri karşısında zarara uğramalarına neden olmaktadır. Bu nedenle rakiplerinizden hep bir adım önde olmak için yenilikçi olun fırsatları iyi değerlendirin. Her sektörde olduğu gibi hırdavat sektöründe de yeniliğe açık firmalar her zaman başarıya ulaşmışlardır. İkinci önerim ise esnaf çizgisini hiçbir zaman kaybetmemektir. Sektörümüz de birçok kurumsal firma vardır fakat kurumsallığın ince bir çizgisi vardı , bu çizginin bir adım ilerisine giderseniz kaybetmeye başlarsınız, fakat bir adım gerisinde durursanız başarı mutlaka gelecektir. Kısacası esnaf kültürünü kaybetmeden kurumsallaşalım.

#Acısan, #makina, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT