Anasayfa » Hırdavat Fuarı Haberleri » 3’üncü Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na Geri Sayım Başladı

3’üncü Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na Geri Sayım Başladı

14 – 17 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde katılımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açacak olan fuar, 10 bin kalem ürünün sergileneceği ticari bir arenaya ev sahipliği yapacak. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ve uluslararası statüsü kazanan 3’üncü Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na Karbosan Platinum,  Egebant, SGS El Aletleri ve Uğur Hırdavatçılık Gold sponsor olarak destek veriyor.

Fuar, elektrikli – mekanik el aletleri ve aksesuarları, kaynak makinaları, aşındırıcılar, kompresör, havalı el aletleri, hidrolik – pnömatik el aletleri, aşındırıcılar, gaz armatürleri, sabitleyici hırdavatlar, yük kaldırma ekipmanları, ölçüm, test aletleri ve ekipmanları, tezgah ve montaj aletleri, saç levha işleme makinaları ve aksesuarları, inşaat makinaları, derz ve beton kesme makinaları, metal kesme aletleri, toz emme makinaları, zımba ve çivi makinaları, lazer aletleri ve ekipmanları, garaj ekipmanları, basınçlı yıkama makinaları, zemin temizleme makinaları, bağlantı elemanları, üfleyici ısıtıcılar, jeneratörler, D.I.Y. (Kendin Yap) ürünleri, enerji ürünleri, boru işleme makinaları ve aksesuarları, otomotiv servisine yönelik alet ve ekipmanlar, kimyasallar ve yapıştırıcılar, izolasyon, yalıtım ve tecrit malzemeleri, boyacı, sıvacı el aletleri ve çeşitleri, dekorasyon ve tamirat malzemeleri, hortumlar ve sulama malzemeleri, tesisat malzemeleri ve ekipmanları, su ve ısı sayaçları, wc ve banyo aksesuarları, mantolama malzemeleri, alçı, alçıpan ve yardımcı ürünler, su armatürleri, sanayi tekerleri ve kayışları, el arabaları, kürekler, metreler, duvar kağıtları, dekorasyon profilleri, püskürtmeli boyama aletleri ve ekipmanları, yapı hırdavatları, kapı kolu ve kilit aksesuarları, iş güvenliği ekipmanları ve iş elbiseleri, profesyonel kullanım amaçlı merdivenler, lüks hırdavat malzemeleri, mobilya ve kapı aksesuarları, elektrik malzemeleri, takım çantaları, metal, tel, boru, taş, cam, seramik, plastik işleme aletleri, tel ve zincir çeşitleri, bahçe malzemeleri ve tarım aletleri, bantlar ve strech film ürünleri, ev ve temizlik gereçleri, muhtelif ve diğer nalburiye hırdavat ürünlerinden oluşan 10 bine yakın ürün çeşidini gözler önüne sermeyi hedefliyor.

Fuarı ziyaret edecek kişilerin büyük çoğunluğu, sektördeki yeni teknolojileri yakından görmek, ürün ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen, üretici ve toptancı firmaların genel müdürleri, teknik departman yöneticileri, esnaf odaları, satın alma müdürleri, akademisyenler ve mühendisler olacak.

Fuarın ana basın sponsoru olan Nalbur Teknik Dergisi, nalbur ve hırdavat sektörünün tek yayını olmanın avantajı ve sorumluluğu ile üretici, ithalatçı, toptancı – ara toptancı ve yapı market esnafı arasındaki bağı güçlendirerek sektöre katkı sağlıyor.

Dünya Markalarını İstanbul’da Buluşturan Fuarı KOSGEB Destekliyor

İş hacmi göz önüne alındığında, çok sayıda ana sektöre hitap eden hırdavat fuar, yerli ve yabancı ilgili profesyonelleri bir araya getiriyor. Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı katılımcıların sektöre daha yakından bakmasına, rakiplerin yeniliklerini öğrenmesine ve potansiyel müşterileriyle yüz yüze görüşebilmesine imkân tanıyacak eşsiz bir fırsat sunan fuar, KOSGEB tarafından da destekleniyor.

Anadolu’dan Yoğun İlgi Var

Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarlarından ciddi anlamda ziyaretçi beklenen fuara hırdavat sektörü mensuplarının ilgisi büyük. Hırdavat Fuarı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Adana, Bartın, Balıkesir, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Denizli, Tekirdağ ve Anadolu’nun farklı şehirlerinden, yerli üreticilerin ürünlerinin sergileneceği ve tüm Türkiye’yi kucaklayan bir fuar olacak. Ayrıca Dünya’nın çeşitli ülkelerinden katılımcıların yer aldığı alternatif ürün ve yeniliklerin sergileneceği ticari bir arena olacak.

14  – 17 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak olan fuar, 10:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Uluslararası Hırdavat Fuarı Koordinatörü Zülküf Karadayı’nın fuarla ilgili görüşleri şu şekilde;

“İhracatın önem kazandığı bu dönemde yerli markaların yurt dışına açılan kapısı hırdavat fuarı olacak.

Sektör paydaşlarını yılda bir defa bir araya getirecek olan bu büyük organizasyon, firmaların uluslararası ticaret hacmine olumlu anlamda katkı sağlayacaktır. Hırdavat sektörünün marka değerine katkı sağlayan bu büyük fuarın, tüm sektör oyuncuları tarafından desteklenmesiyle birlikte Dünya pazarında yerli malı ürünlerimizi ön plana çıkartacağız.”